Su Bilgi ve Yaşam
Su Bilgi ve Yaşam Kapısı Yeşil Yaşam- Su Bilgi ve Yaşam

Bültenlerimiz için lütfen eposta adresinizi yazınız.


Yeşil Yaşam (Tatil) ve Ekoturizm Merkezleri

 • BOZCAADA, Çanakkale
 • Antik çagda Leukophrys, Yunan mitolojisinde ise Tenedos adıyla bilinen Bozcaada, Homeros'un Ilyada destanında da Tenedos adıyla anılır.

  Bozcaada Ege denizinin kuzeyinde, Çanakkale’ye bağlı bir ilçedir. Türkiye'nin 3. büyük adasi olan Bozcaada'ya ulaşımın büyük bir bölümü vapurlarla sağlanır. Ancak deniz otobüsleri de yayalar için uygundur.

  Bozcaada ülkemizde köyü olmayan tek ilçedir ve tamamı sit alani konumundadır. Mitolojik dönemlere ait yerleşim yerlerinin de bulunması sebebiyle pek çok arkeolojik kazıya ev sahipliği yapmaktadır.

  Bağcılık ve şarapçılık faaliyetlerinin yoğun oldugu adada bağbozumu festivalleri de düzenlenmektedir.

  Adaya has diğer bir ürün ise reçellerdir. Karpuzdan gül ve incire kadar neredeyse her meyvenin reçelini yapan ada halkı, gelen ziyaretçilere uygun fiyatlarla satış yapmaktadır.

  Bozcaada'nın denizi genelde soğuk olmasına rağmen herkes tarafından beğenilmektedir. Metrelerce açılsanız dahi denizin dibini görebildiğiniz için güvenli yüzüş keyfini yaşatmaktadır. Ayazma plajı en ünlü plajıdır. El değmemiş bu koylardaki kum ve deniz muhteşem bir uyum içerisindedir.

  Milliyet Gazetesi

  Türk gemisi ‘Anafarta’ su almaya başladı Devamı
 • GEYİKLİ, Trabzon
 • Geçmişten geleceğe uzanan tarihi denebilecek eserler şunlardır. Kabristanlıklar şu an tek-tük ayakta kalabilen ekmek fırınları, su değirmenleri, çesmeler ve köprülerdir. Tarihi (Anıt) agaçlar mevcuttur.

  Geyikli adı SiSDAĞI ile bütünleşmiştir.(2182m)

  Sisdağının ne zaman kurulduğu bilinmemektedir. Sisdağı çok eski bir yerleşim alanıdır. Han yani ve Göyalak mevkilerinde ilk yerleşimin oldugu sanılmaktadır. Eynesil obası basındaki kayalıklardan sütlerin kıl borular içerisinde Görele-Karabörk çevresine aktarıldığı bilinmektedir.

  Sisdağı yaylası; Kalpakkaya, Kanlıkaya, Evliya tepesi, Kayasis, Erkeksu, Dokuzoluk ve Çeğelkası ile çevrilidir. Sisdağının üzeri geniş düzlüktür. Ulaşım karayolu ile sağlanmaktadır. Her iki tarafı yüksek kayalıktır. Bu platonun üzeri 'topuk' denilen iğneli çim ile kaplıdır. Üzerinden sis eksik olmadığından Sisdağı adı altında anılmaktadır. Suları soğuk ve bordur. Etrafı cam ve gürgen agaçları ile çevrilidir. Havasi iyidir. Mal yaylası değil insan yaylasıdır.

  Gezi ve Mesire Yerleri

  Günübirlik çok güzel gezi ve mesire yerleri mevcuttur. Küçükdüz, Avuzbası, Kabalak, Erkeksu, Evliya tepesi (Halil) vs sayılabilir.

  Kaynak : Geyikli Belediyesi

 • ABANT, Bolu

 • POLONEZKÖY, İstanbul

 • MAŞUKİYE
 • maşukiye

 • ÇAMTEPE
 • çamtepe

 • İMECE EVİ
 • imece evi • Yeşil Ofisler - Çevre Dostu Firmalar - Yeşil Mekanlar

 • Outdoor Activite Merkezleri

 • Organik • Yurt Dışı

 • DUBROVNİK
 • Hırvatistan’in güneyinde yer alan 43.000 nüfuslu küçük liman kenti, Adriyatik denizinin en güzel liman kentlerinden bir tanesi. Bölge tarihi boyunca dünyanin en önemli liman yerleşim alanlarindan biri olmuştur.
  En son Unesco tarafindan 2005 yılındanda dünya mirasları listesine alınarak tamamen koruma altına alınmıştır. Eski şehrin içinde birçok kilise, manastır hala kullanılmaktadır.
  dubrovnik Ayrıca içinde dünyanin ilk üç eczanesinden birini de bulunduran Eskişehir alışveriş mağazaları, birbirinden güzel yemekleriyle ünlü, Akdeniz mutfağının tamamı restoranlarda mevcut.

  Adriyatik denizin temiz suları ve Dalmaçya kıyılarının muhteşem plajları ve birçok konaklama imkanı bulunmaktadır.
  Kıyı tarafı boyunca etrafinda 1700 civarinda ada ve adacık bulunmaktadir. Su sıkıntısı yüzünden ancak 60 kadarinda yasam bulunmaktadır. Adalardan Elafiti adaları ( Kolcep, Sipan, Lopud ) adı verilen bölgenin en büyük ve en güzel üç adasi günü birlik tekne turlari ile turistlerin ziyaretine açıktır. Bölgede bulunan bir çok botanik bahçeler ve yüzyıllık agaçlar şehrin dogal güzelliğini arttğran faktörler. Bu dogal güzelliklerin etkisi ile de bölgede artan oksijen az bir uyku ile günü zinde ve dinç başlamanızı sağlıyor.

  YEŞİL YAŞAM HABERLERİ

  Bir Likya Masalı: Hoyran Devamı
  ekoturizm : Kasımlar Devamı
  İstanbul’a yakın bir cennet: Maşukiye Devamı
  Daha yeşil bir yıl için 12 öneri Devamı

  Kaz Dağları'nda aile boyu farkındalık Devamı

  Zeytin ve Zeytinyağı Üretimi Çalışma Kampı Devamı

  'Sağlığın doğası'nı keşfedin Devamı

  Sürdürülebilir Gelecek için İş Dünyası İstanbul’da Devamı


  Türkiye'nin rüzgarı nereden esiyor? Devamı


  Su Bilgi ve Yaşam
  Flag Counter